You are here:

Nawóz organiczny

Nawóz organiczny
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

nawoz-organiczny-3Podczas uprawy różnych roślin bardzo ważne jest, aby stworzyć roślinom kilka warunków niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Trzeba je odpowiednio pielęgnować tak, aby wydały plony na satysfakcjonującym nas poziomie.

Pierwszym podstawowym warunkiem, który należy spełnić przy uprawie roślin jest ich odpowiednie nawodnienie. W przypadku suszy lub niedoboru wody rośliny wydają o wiele mniejsze polony. Czasami, w przypadku ogromnej suszy, zdarza się, że rośliny usychają i wtedy nie wydają żadnego plonu. Odpowiednia ilość wody jest bardzo ważna dla roślin, ponieważ woda jest substratem w reakcji fotosyntezy, więc obecność wody warunkuje reakcje powstawania związków organicznych. Z kolei ilość powstających związków organicznych jest równa ilości powstającego plonu, czyli wzrostu rośliny.
Innym bardzo ważnym elementem jest uprawa roślin na odpowiednim podłożu. Nie mogą być to gleby ubogie w związki organiczne. Dlatego bardzo często stosuje się nawóz organiczny, aby poprawić żyzność gleb.

Inne artykuły o szkole i nauce:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top