WARSZTATY FLAMENCO PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

WARSZTATY FLAMENCO  z Youmiko La Paloma- 8 października 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na darmowe warsztaty flamenco które odbędą się w niedzielę 8 października o godzinie 10.00 w sali widowiskowej.

Na warsztat flamenco zapraszamy wszystkich mieszkańców Zaklikowa, którzy chcą poznać taniec flamenco oraz pragną wprowadzić się we wspaniały nastrój, doświadczyć czegoś niecodziennego, odreagować  sprawy codzienne i zrobić coś dla swojego zdrowia.

Zajęcia przeznaczone są dla Pań i Panów  kochających gorące hiszpańskie rytmy. Wszystkich, bez względu na wiek, gibkość i gabaryty ciała. Także dla tych którzy nigdy nie tańczyli.

Na naszych godzinnych zajęciach będziemy mieć możliwość poznania najprostszych, wybranych kroków i stepów, nauczymy się jak poruszać rękoma i stopami, poklaskamy w rytm muzyki. Poprzez taniec spróbujemy dać wyraz własnej naturalnej ekspresji.

Na zajęcia nie trzeba mieć specjalnych strojów. Wystarczą wygodne spodnie i bawełniana koszulka. Panie zwykle w tańcu lepiej czują się w spódnicy a we flamenco szczególnie w szerokiej, którą można użyć w tańcu. Spódnica jest bardzo wdzięczna i komfortowa ale nie jest konieczna na początek.

Ważne aby założyć wygodne buty, takie które nie spadają z pięt, na stabilnym obcasie ok 1- 5 cm. Nie powinny to być klapki ani wysokie szpilki. Najlepsze są niewysokie pantofle które stukają dla pań i męskie buty (nie adidasy) dla panów.

Nie ma się czego krępować! Człowiek tańczy od zarania ludzkości. To wspaniały sposób, by wyrazić uczucia, oczyścić psychikę z niepotrzebnych emocji. Taniec daje również liczne i zaskakujące korzyści zdrowotne. Gdy tańczymy flamenco – pracuje całe ciało. Ten taniec łączy ćwiczenia aerobowe z wysmukleniem figury, wzmacnia kręgosłup, gdyż wymusza  prostą pozycję pleców i wypchnięcie klatki piersiowej – to eksponuje biust i naturalnie pogłębia nasz oddech. Organizm pobiera więcej tlenu i szybciej się oczyszcza. Taniec pomaga również rozładować stresy i wyrażać emocje, a to wszystko ma ogromny wpływ na nasze ciało.

Flamenco nie jest tylko samym tańcem. To bogactwo emocji ujęte w karby skomplikowanych rytmów. To również śpiew, stukot obcasów i palmas (klaskanie).

Na zajęcia regularnie przychodzą ludzie, którzy chcą się wyciszyć, odreagować stresy i frustracje, którzy walczą z depresją, szukają źródeł radości i pragną lepiej poznać samych siebie.

Do tego, że taniec pomaga zachować kondycję, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wiadomo, że pracują wtedy wszystkie mięśnie, a oddech staje się głębszy i poprawia krążenie krwi.  Organizm spala kalorie, ciało poci się wydalając toksyny i zmniejsza się napięcie mięśni. Po czasie stajemy się mniej „sztywni”, odchodzą bóle i skurcze.  Nasze ruchy stają się bardziej skoordynowane, pełne gracji i harmonii. Taniec często bywa także afrodyzjakiem, pobudza bowiem energię seksualną.

Zajęcia Flamenco poprowadzi Youmiko La Paloma – tancerka, doświadczona nauczycielka tańca  , zalożycielka klubu Peńa Flamenca La Paloma, który działa w Sopocie.

Fascynacja flamenco zaczęła się od tego, kiedy zrozumiałam, że nie ta kobieta jest najpiękniejsza w sali, która ma nienaganną sylwetkę i urodę modelki, a ta która emanuje wdziękiem, kobiecością, błyskiem w oku i energią; porusza się i z dumą "nosi" swoje ciało bez względu na jego gabaryty i krągłości brzucha czy bioder. Bryluje w tańcu i towarzystwie, wyraża emocje, potrafi zażartować i w sposób śmiały rozmawiać.”

Youmiko La Paloma

Częste podróże do Hiszpanii dają mi wiele radości i za każdym razem przypominają, że najważniejsze w życiu to dobrze je przeżyć – opowiada instruktorka flamenco Youmiko La Paloma

Flamenco pomogło mi przetrwać trudne chwile, pogodzić się ze stratą i smutkiem. Nauczyło też pewności i dystansu do siebie oraz do rzeczy, które mnie otaczały, a także zrozumieć czym jest szczęście. Dało mi wolność, choć zabrało większość czasu i pieniędzy. Ale są to najlepiej wydane pieniądze.

Jeśli chcesz spróbować tańca flamenco przyjdź koniecznie w niedzielę 8 października o 10.00. Do zobaczenia!

Zobacz zdjęcia