You are here:

GOK – Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie

0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Gminna Biblioteka Publiczna w Zaklikowie wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz wydawnictwo Widnokrąg s.c. zatytułowany „Czarna książka kolorów” zorganizowanego w ramach programu rozwoju bibliotek. Konkurs był skierowany do bibliotek publicznych mieszczących się na terenie Polski, w gminach wiejskich, wiejsko-miejskich, oraz w tych gminach miejskich, które liczą nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców.
W czasie ferii zimowych zorganizowano zajęcia dla dzieci, podczas których poruszony został wątek kolorów, widzenia oraz niepełnosprawności. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano min. książkę „Czarna książka kolorów”. Autorka książki wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć czy spróbować kolorów. Podczas spotkania dzieci wspólnie czytały książkę. Ponadto w trakcie zajęć wykorzystano szereg zabaw, które oswajały dzieci z tematyką niepełnosprawności, min. dzieci na czarnych kartkach nalepiały czarną plastelinę, wykonując własne rysunki swojej „czarnej książki kolorów”, poznawały alfabet Breille’a, za pomocą którego „napisały” swoje imię oraz imiona innych uczestników zajęć.
Podczas zajęć dzieci dobrze się bawiły, a przy okazji został im przybliżony temat niepełnosprawności – głównie osób niewidzących. Zapraszamy do obejrzenia książki w bibliotece, którą wygraliśmy w konkursie.

słowa kluczowe: radio zaklika, dni zaklikowa 2013, galeria mp3, dni nad sanną 2013, gok zaklików, dni zaklikowa 2014, dni zaklikowa 2015, sylwester w zaklikowie

Inne artykuły o szkole i nauce:

Posted by: admin